Jõgevamaa lasteaiaõpetajate metoodikapäev

Loomise kuupäev 24.08.2023

Enne uue õppeaasta algust toimus 22.augustil Põltsamaa Valla Lasteaias traditsiooniline Jõgevamaa  lasteaiaõpetajate metoodikapäev. Metoodikapäeva korraldajaks oli lasteaia juhtide ainesektsioon eesotsas Palamuse lasteaia  Nukitsamees direktori Marika Meruski ja õppejuhi Amino Põldaruga.

Osalejaid tervitasid Jõgeva vallavanem Taavi Aas ja Põltsamaa vallavanem Karro Külanurm. Kohal olid ka Jõgeva valla haridusnõunik Helle Kajaste, Põltsamaa valla haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Silja Peters ja Jõgevamaa Maakonna Haridustöötajate Ametiühingu Liidu juht Ene Külanurm. Metoodikapäeval tänati tublisid lasteaednikke, tervitati uusi kolleege ning anti üle Jõgevamaa Aasta Lasteaiaõpetaja 2023 tiitel.

Tänavused Jõgevamaa aasta lasteaiaõpetaja nominendid olid kõik Põltsamaa Valla Lasteaia õpetajad- Annika Vesiroos, Merje Tuhkur ja Varje Andruse. Varje Andruse, kes pälvis  Jõgevamaa Aasta Lasteajaõpetaja 2023 tiitli, on suurte kogemuste ja teadmistega hinnatud õpetaja, kes jagab oma teadmisi nii kolleegide kui lapsevanematega.

Seejärel esinesid kaasahaarava ja südamliku etteastega Põltsamaa Valla Lasteaia muusikaõpetaja Liisa ja direktor Annika. Päev jätkus muusik ja antropoloog Polina Tšerkassova koolitusega „ Helisevad väärtuskasvatuslikud muinaslood loodusest ja erinevast kultuuriruumist,“ kus ta muusiku ja jutuvestjana jutustas eri kultuuride lugusid, mida põimis enda loodud muusikaga. Polina oli nagu imeline väike haldjas, kes viis saalitäie lasteaednikke muinasjutumaailma rändama.

Külalised Narva lasteaiast „Käoke“ jagasid kogemusi teemal „Käed õpetavad pead,“ mis andis ülevaate neuroobikast ehk harjutustest ajule. Kohal olid Taibutera ja Lendliisi õppe- ja mänguvahendite müüjate esindajad, kes tutvustasid uusi ja põnevaid vahendeid. Taibutera  esindaja tutvustas Austria päritolu Lipura sarja, mis toetab lapse kooliküpsuse kujunemist. Oli tore ja sisukas päev, mis kinkis osalejatele rohkelt rõõmu ja praktilisi kogemusi, mida oma igapäevatöös lastega kasutada.

Ilusat õppeaasta algust kõigile lasteaednikele!

Piltelink opens on new page

Viimati muudetud 24.08.2023.