Põltsamaa Valla Lasteaia 1. Miniolümpiamängud

Loomise kuupäev 10.05.2022

4. mail toimusid Põltsamaa Valla Lasteaias 1. Miniolümpiamängud, mis peeti Pisisaare staadionil. Osalesid kõik koolieelikud Mari, Tõrukese, Esku, Adavere, Pisisaare ja Lustivere õppekohtadest. Kokku osales üle 70 lapse.
Olümpiamängude päeva hommikul oli spordikeskuse juures rohkelt sagimist. Peakohtunikud ja abilised panid valmis staadioni sportimiseks. Peagi vurasid bussid elevil lastega toimumiskohta. Osalejad sättisid asjad rühmade pesakohtadesse ja esimene Miniolümpia võiski alata. Miniolümpia algas väikeste sportlaste piduliku rongkäiguga, mida ehtisid Olümpiatuli, -lipud ja rühmade aksessuaarid. Kõiki tervitas Pisisaare spordikompleksi esindaja. Tervitussõnad ja võistlejate vande luges ette direktor Annika. Hea tuju hoidis üleval PÜG-i maskott Hea Tuju Helesinine unistus.
Peakohtunikud tutvustasid kavas olevaid spordialasid, milleks olid kaugushüpe, 30 meetri jooks ja pallivise. Talendi- ja osavusaladel lapsed mängisid palli, läbisid huvitava takistusraja ja hüppasid hüpitsaga. Rühmade vahel loositi välja tegevuskaardid, kuidas spordialadel liikuda. Enne võistluste algust tehti hoogne soojendusvõimlemine, et paremaid tulemusi spordialadel noppida.
Vahvalt hoogne võistlus oli 30 meetri jooksus, kus isegi oli vaja maha pidada finaal, et välja selgitada päeva kiiremad jooksjad. Kaugushüppes hüpati ikka kaugemale, lausa üle kahe meetri ja palliviskeks lennutati pall 19 meetri kaugusele.

Viimane ala oli rühmade vaheline teatevõistlus. Võistluse kõigus selgitasid peakohtunikud välja kõige kiiremad ja osavamad võistkonnad.
Kõik osalejad said meened, diplomid ja medalid. Võistlusalade kiireimad said pärjatud kuldsete medalite, diplomite ja meenetega.
Oli väga vahva ja sportlik päev!

Liikumisõpetaja Merle Laanemäe

Viimati muudetud 10.05.2022.